خراب شدن دستگاه کپی و یا ایجاد مشکل در آن می‌تواند کار یک مجموعه را دچار مختل کند از این رو نیاز به تعمیر و سرویس دوره ای دارد که با سرویس به موقع دستگاه مانع هزینه سنگین تعویض دستگاه می شوید.

تعمیر دستگاه کپی امری کاملا تخصصی است که در حیطه کاری تعمیرکاران دستگاه کپی می‌باشد.

شرکت های تعمیر ماشین های اداری باید از ویژگی سابقه، شهرت و اعتماد مشتریان برخوردار باشند.

تعمیر دستگاه کپی در اصفهان

در شهر اصفهان شرکت های زیادی وجود دارند که با بهره مندی از متخصصان با تجربه و کارازموده به تعمیر ماشین های اداری می‌پردازند. متخصصانی که در این مراکز مشغول به فعالیت هستند میتوانند به تعمیر دستگاه کپی و سایر ماشین های اداری مانند پرینترها، دستگاه‌های اسکنر بپردازند.

تعمیر دستگاه کپی

دستگاه های کپی بدلیل استفاده زیاد و مکرر دچار فرسودگی و یکسری مشکلات می شود این امر باعث آسیب به قسمتهای مختلف دستگاه می شود.

مواردی که باید در استفاده از دستگاه رعایت کرد :

 • استفاده از تونر اورجینال , عمر قطعات مصرفی از جمله درام – بلید درام و دولوپر را بالا می برد و مقرون به صرفه است.
 • استفاده از کاغذ مرغوب که کاغذ 80 گرم برش لیزر ایده آل است.
 • در فصل سرما و شهرهایی که هوای شرجی دارند برای جلوگیری از رطوبت کاغذ, tray heater دستگاه را روشن کنید.
 • جایی که کابل دستگاه وصل است یک کلید مشکی قرار دارد که اگر این کلید را در حالت 1 قرار دهید tray heater روشن می شود.
 • دستگاه های کپی نسبت به گرد و خاک حساس هستند و درمواقعی که از دستگاه استفاده نمی کنیدکاور پلاستیکی بر روی دستگاه بکشید.
 • هنگامی که از دستگاه استفاده نمی کنید آن را خاموش کرده, با خاموش کردن دستگاه در مواقعی که استفاده ندارید , عمر قطعات دستگاه بیشتر می شود. که برای اینکار ابتدا کلید پنل سپس کلید کنار کنتور را بزنید.
 • شیشه ی اسکن دستگاه را همیشه تمیز نگهدارید. برای این کار از دستمال نرم و شیشه پاک کن استفاده کنید.
 • برای روشن کردن دستگاه اول کلید پایین کنار کنتور آنالوگ را بزنید سپس کلید کنار پنل را فشار دهید تا دستگاه روشن شود. این ترتیب را حتما رعایت کنید وگرنه هارد دستگاه به مشکل بر می خورد .
 • برای جابجا کردن دستگاه حتما دستگاه خاموش باشد.
 • اگر از دستگاه بیش از ظرفیت روزانه آن کار می کشید , سرویس های دوره ای انجام دهید تا به دستگاه آسیبی نرسد.
  اگر این نکات را رعایت کنید مشکلات جدی بوجود نمی آید , اگر در حین کار با error مواجه شدید مشاورین ما پاسخگوی شما می باشند.
 • مساله دیگر حائز اهمیت دستگاههای معیوب ، گیر کردن کاغذ و از دست دادن درصد زیادی از کاغذ بصورت روزانه است . هزینه زیادی برای مجموعه و محیط زیست خواهد داشت.

تعمیر دستگاه کپی و عیب یابی

تعمیر دستگاه کپی در حیطه کاری متخصصین  این زمینه بوده و کاربر نمی‌تواند آن را تعمیر کند زیرا این دستگاه پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. یک دستگاه کپی تشکیل شده از هزاران قطعه و مشکلاتی که برای آن پیش می آید بسیار گسترده است.

مهمترین مشکلاتی که ممکن است در دستگاه بروز کند، موارد زیر می‌باشد:

عیب یابی در قسمت یونیت پرینتر
ایجاد مشکل در یونیت لیزر
شارژ کردن کارتریج
تعویض دولوپر 
عیب‌یابی بخش یونیت درام
عیب‌یابی هیتر،ترموستات و ترمیستور
بررسی یونیت کاغذکش
تعویض قطعات پرینتر و….


تعمیر دستگاه کپی در ادارات و سازمان‌ها

در صورتی که دستگاه کپی در اداره یا سازمانی که مشغول به کار هستید دارید و به میزان زیادی از آن استفاده می‌کنید حتما از کاغذ با کیفیت استفاده کنید. شارژ کارتریج آن را به موقع انجام دهیدو در صورتی که نیاز به تعمیر دستگاه‌تان دارید می‌توانید از خدمات تیم ما جهت ارائه تعمیر در محل و یا سازمان‌ شما استفاده نمایید. ما در سریع ترین زمان ممکن مشکل شما را حل خواهیم کرد.

تعمیر دستگاه کپی در محل

هرگاه متوجه بروز خطا در دستگاه شدید، از مشاوره رایگان ما بهره‌مند گردید.
تیم تعمیر ما با کارشناسان مجرب آماده خدمت رسانی در محل شما می باشد.

تعمیر دستگاه کپی ریکو

 قابلیت‌های زیادی در این دستگاه ایجاد شده که علی‌رغم افزایش کارایی آن ، کار کردن با آن را اندکی دشوارتر کرده. اما به طور کلی افرادی که دائما در محل کار خود با چنین دستگاهی سر و کار دارند با  آن آشنا هستند. اما نمی‌توان گفت که با تعمیر دستگاه کپی نیز آشنا می‌باشند. زیرا تعمیر آن با نحوه کار کردن با آن متفاوت است.

تعمیر پیکاپ رولر یا کاغذکش دستگاه کپی ریکو

اگرمشکل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی مواجه شدید علت, خرابی پیکاپ رولر یا کاغذکش دستگاه کپی است.

کاغذکش از سه قسمت تشکیل شده : قسمت ورودی، قسمت میانی و قسمت خروجی.

زمانی که کاغذ در ابتدای وارد شدن به دستگاه کپی گیر کند قسمت ورودی پیکاپ با مشکل مواجه است (قسمت ورودی پیکاپ رولر کاغذ را به داخل دستگاه می کشد) .

زمانی که کاغذ درون دستگاه کپی گیر کند قسمت میانی یا خروجی پیکاپ رولر دچار مشکل شده و وظیفه آن گرفتن کاغذ از قسمت ورودی و انتقال آن به قسمت خروجی است و قسمت خروجی پیکاپ رولر وظیفه خارج کردن کاغذ از دستگاه را برعهده دارد.

تعمیر مگنت دستگاه کپی ریکو
اگر کاغذهایی که از دستگاه خارج می‌شوند، کاملاً سفید یا کمرنگ هستند، علت خرابی مگنت است که در واقع رابط بین کارتریج و درام است و تونر یا جوهر را از کارتریج خارج و به درام منتقل می کند. سپس درام، جوهر را به روی کاغذ منتقل می‌کند.

شارژ کارتریج دستگاه کپی ریکو
کارتریج منبع نگهدارنده تونر در مدل‌های لیزری و منبع نگهدارنده جوهر در مدل‌های جوهرافشان است. پس از مدتی که با دستگاه کار می‌کنید جوهر یا تونر کارتریج تمام می‌شود. مدل‌های جدید دستگاه کپی، ارور اتمام جوهر یا تونر کارتریج را نشان می دهد.

ریختن مجدد تونر یا جوهر، متناسب با نوع دستگاه درون کارتریج را شارژ کاتریج می گویند. تکنسین‌های تعمیرات فرازکپی این سرویس را در محل به شما ارائه می‌دهند.

 • تعمیر فیوزینگ دستگاه کپی ریکو

پس از انتقال جوهر بر روی کاغذ فیوزینگ با حرارت دادن به جوهر بر روی کاغذ موجب حک شدن متن ها و اشکال بر روی کاغذ می‌شود. به همین دلیل کاغذ هنگام خروج از دستگاه داغ است.

زمانی که فیوزینگ دستگاه خراب باشد کیفیت چاپ کم و به صورت کم‌رنگ یا سفید چاپ می‌شود. و زمانی که کاغذ از دستگاه خارج می‌شود، سرد است.

 • تعویض درام دستگاه کپی ریکوRicoh

درام از اجزای مجموعه کارتریج دستگاه کپی است که باعث بهبود کارکرد و افزایش کیفیت چاپ دستگاه می‌شود. معمولاً پس از هر سه بار شارژ کارتریج باید تعویض گردد. درام یک قطعه مصرفی است و در صورت خرابی، قابل تعمیر نیست و باید تعویض شود.

 • تعمیر تاچ پنل دستگاه کپی ریکو
 • کاربر برای انتقال دستورات خود دکمه ای را فشار نمی دهد بلکه مانند گوشی های لمسی، این کار را از طریق پنل لمسی دستگاه کپی انجام می دهد. بنابراین اگر این بخش از دستگاه مشکل داشته باشد، کاربر نمی تواند تنظیمات و فرامین خود را به دستگاه دهد.

عواملی مثل آب‌خوردگی، ضربه خوردن و نوسان برق باعث مشکل در تاچ پنل می شود.

کارشناسان ما در فراز کپی تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط به این بخش از دستگاه را به شما ارائه می دهند.

 • تعمیر یونیت لیزر فتوکپی ریکو
 • یوینت لیزر یکی از اصلی ترین قطعات در دستگاه‌های کپی ریکو است که بروز خرابی در آن، تأثیر زیادی بر عملکرد سایر قطعات دارد.

یونیت لیزر متشکل از قطعات برد لیزر، لیزر، برد موتور گرداننده و آینه کوچک عدسی است.

نشانه های خرابی یونیت لیزر :

کثیفی آینه ها و یا لنزهای یونیت لیزر، تار بودن تصویر، خرابی سوکت یونیت لیزر .

خرابی لیزر در یونیت لیزر، به دلیل تأثیر مستقیم بر کیفیت چاپ، باید بلافاصله تعمیر شود.

 • رفع مشکل روشن نشدن دستگاه کپی ریکو

این مشکل دلایل متعددی دارد. برای تعمیر دستگاه کپی ریکو برای روشن شدن دوباره ی آن باید مراحل عیب یابی به طور کامل طی شود. خرابی برد پاور فتوکپی ریکو، قطعی سیم برق چاپگر، اختلالات برد اصلی دستگاه کپی، اصابت ضربه به بدنه ی دستگاه، ابخوردگی چاپگر و اختلالات برق برخی از عمده ترین دلایل ظهور مشکل روشن نشدن دستگاه کپی ریکو هستند.

با استفاده از سرویس های تعمیر دستگاه کپی ریکو در محل خیلی ساده می توانید هر یک از این اختلالات فنی را برطرف سازید.

 • رفع مشکل گیر کردن کاغذ در فتوکپی ریکو

یکی دیگر از مشکلات رایج دستگاه های فتوکپی گیر کردن کاغذ است و فقط به نوع کاغذ مصرفی ارتباط دارد. کاغذهای مرطوب و یا زیادی خشک و شکننده باعث می شود کاغذ از درون دستگاه کپی به راحتی بیرون نیاید و مشکل ساز می شوند. البته استهلاک کاغذکش نیز در ظهور مشکل گیر کردن کاغذ دخیل است. 

 • شارژ کارتریج دستگاه کپی ریکو

افت کیفیت چاپ و خروج برگه های چاپ شده ی کم رنگ و روشن، زمان شارژ کارتریج را نشان می دهد. شارژ کارتریج با دقت زیاد توسط تونر و یا جوهر مرغوب باید انجام شود. 

 • تعویض قطعات معیوب دستگاه کپی ریکو

گاهی اوقات تعمیر دستگاه کپی ریکو با تعویض قطعه ی معیوب خاصی از سیستم همراه است. در تعویض قطعات باید از نمونه های اورجینال مشابه استفاده شود.

 • رفع مشکل مصرف بالای جوهر در دستگاه کپی ریکو

برای رفع این مشکل حتی الامکان، کیفیت چاپ پایین را برای کار خود انتخاب کنید. این کار مصرف جوهر را کاهش می دهد.  استفاده از برندهای نامعتبر جوهر به غیر از ضرر اقتصادی، به قطعات دستگاه آسیب می رساند. در صورت جدی بودن مشکل مصرف بالای جوهر دستگاه کپی ، جهت بررسی بیشتر دستگاه را به کارشناس تعمیرات فراز کپی نشان دهید.

 • رفع مشکل چاپ کمرنگ دستگاه کپی ریکو
 • این مشکل به دلیل وجود ایراداتی در هد دستگاه می باشد. مثلا یک تکه جوهر خشک شده بر روی هد قرار گرفته باشد. در این صورت دستگاه نمی تواند یک خروجی سالم و درست به شما بدهد. 
 • رفع مشکل چاپ خیلی آهسته دستگاه کپی ریکو

این مشکل را با افزایش ظرفیت حافظه یا همان رم دستگاه کپی رفع کنید. در صورتی که مهارت و دانش انجام این کار را ندارید توصیه می شود با تکنسین تعمیر دستگاه کپی تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

پس از پایان روند تعمیرات کپی ریکو، دستگاه تست شده و به صورت سالم و بدون ایراد به شما تحویل داده می شود. 

 • کد خطای دستگاه کپی ریکو

دستگاه های کپی برای هر اشکال، کد خطای خاصی دارند. بهتر است تا حدودی معنای هر کد خطا را بدانید. برای اطلاع از معنای هر کد خطا به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه کنید و یا به سایت ریکو رفته و پس از جستجوی نام دستگاه، اطلاعات مرتبط با آن را مشاهده کنید.

در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر در این باره می توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر دستگاه کپی فراز تماس بگیرید.

 • کیفیت پایین چاپ با دستگاه کپی ریکو

گاهی گردوغبار قرار گرفته بر روی شیشه کیفیت چاپ را کاهش می دهد. روی شیشه را با یک پارچه نرم و اسپری پاک کننده شیشه ، تمیز کنید. نباید مایع پاک کننده را روی خود شیشه اسپری کنید , این مایع به داخل دستگاه نفوذ می کند و به قطعات ظریف الکتریکی آسیب می رساند. و برای حذف گرد و غبار و ذرات تونر از اطراف اجزای داخلی مانند قسمت فیوزینگ و واحد درام از یک قوطی هوای فشرده استفاده کنید. 

 • هزینه ی تعمیرات دستگاه فتوکپی ریکو

هزینه ی تعمیر دستگاه کپی ریکو بسته به نوع اختلال ایجاد شده در آن متغیر است. بی توجهی به اختلالات به ظاهر کوچک مثل صدا دادن چاپگر هنگام کار، چاپ لکه های زائد در برخی از صفحات چاپ شده و…می تواند باعث سرایت خرابی از یک قطعه به قطعه ی دیگر شود و هزینه تعمیرات را افزایش یابد. 

پس از برآورد هزینه , هزینه به شما اعلام شده و عملیات تعمیر دستگاه کپی ریکو آغاز می شود. در این مرحله تمامی قطعات آسیب دیده به فراخور شدت خرابی تعمیر و یا با نمونه اصلی یا اورجینال تعویض می شود.

تعمیر دستگاه کپی چگونه است؟

بنابراین به مسائل مربوط به تعمیر و نگهداری و هزینه های آن توجه کنید. هزینه جوهر می تواند قابل توجه باشد، به خصوص اگر با حجم بالا یا وضوح چاپ بالا کنید. اطمینان حاصل کنید که مواردی مانند DPI و کیفیت جوهر را درک کرده اید.

در تعمیر دستگاه کپی علت خرابی تاچ پنل چیست؟

عواملی مثل آب‌خوردگی، ضربه خوردن و نوسان برق باعث مشکل در تاچ پنل می شود.

برای مصرف کم تونر در دستگاه کپی چه باید کرد؟

کیفیت چاپ پایین را برای کار خود انتخاب کنید. این کار مصرف جوهر را کاهش می دهد.