دستگاه کپی سیاه سفید امروزه یکی از ضروری ترین وسایل در ادارت , سازمان ها , مدارس , دانشگاه ها ع کافی نت ها و حتی خانه به شمار می رود.

کیفیت اولین ملاک برای این دستگاه است که از جمله معیارهای انتخاب وضوح تصویر و رزولوشن بالا سرعت و حافظه داخلی بالا می باشد.

در این مطلب قصد داریم دستگاه کپی سیاه سفید را بطور کامل توضیح داده و مزایای ان را نام برد.

کاربردهای دستگاه سیاه سفید چیست؟ در ادارات , سازمان ها , مدارس , دانشگاه ها , دفاتر فنی , دفاتر خدماتی

ویژگی های بهترین دستگاه کپی چیست؟ سرعت بالا , کیفیت بالا , استفاده از مواد مصرفی مرغوب

این دستگاه ها تک رنگ و فقط از تونر سیاه استفاده میکنند.اگر حرفه ی شما نیازی به استفاده از رنگ برای چاپ ندارند ، دستگاه کپی سیاه و سفید می تواند بهترین گزینه باشد ، زیرا هم از نظر خرید قطعات و هم از نظر هزینه خدمات بسیار ارزان تر از دستگاه رنگی هستند.

دستگاه کپی سیاه سفیدبه دو صورت آکبند و نو , استوک(کارکرده) در بازار عرضه می شود.

دستگاه کپی سیاه سفید

ویژگیهای بهترین دستگاه کپی سیاه سفید

سرعت بالای چاپ

استفاده از تکنولوژی لیزری دستگاه کپی سیاه سفید بدلیل دارا بودن این تکنولوژی و چاپ اسناد و مدارک و تصاویر با کیفیت در دسته دستگاه های با کیفیت قرار می گیرد.

استفاده از مواد مصرفی مرغوب و با کیفیت دستگاه کپی سیاه سفید از تونر کاتریج برای چاپ استفاده می کند که استفاده از تونر کاتریج با کیفیت آن دستگاه را در دسته بهترین دستگاه قرار می دهد.

اجزای دستگاه کپی سیاه سفید و عملکرد آن:

سینی ورودی کاغذ:
سینی است که دسته ی ورق های کاغذ را برای چاپ در آن گذاشته می شود.

کاغذکش:
یک قطعه لاستیکی است که یک ورق کاغذ از نوار کاغذ می گیرد و آن را با غلتکها به سیستم چاپگر می فرستد. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

لامپ نوردهی:
این لامپ، نور ساطع می کند و به سمت آینه ها می تابد. آینه ها نور را بر روی درام منعکس می کند و تصویر را به عنوان الکتریسیته ساکن تشکیل می دهد.

درام:
درام یک سیلندر آلومینیومی است که با یک فیلم حساس به نور پوشانده شده است. تصویر بر روی درام به صورت ماده رسانای نوری تشکیل می شود.

گرید شارژ:
یک سیم نازک در یک اسلاید فلزی است ، که معمولاً بخشی از یونیت درام است ، این شارژ برای جذب تونر به درام است.

یونیت تونر :
تونر پودری است که حاوی پلاستیک رنگی ریز شده است و با گرم شدن این ماده جوهر می شود. از چیزی به نام “دولوپر” تشکیل شده است که یک ماده شیمیایی فلزی کاملاً پایه است و می تواند از طریق الکتریکی شارژ شود. هنگامی که درام با بار الکتریکی از واحد تونر عبور می کند ، دولوپر جذب درام می شود و تونر را به همراه آن به داخل درام می برد.

یونیت ترانسفر:
یک سیم نازک است که در یک اسلاید فلزی قرار دارد و به صورت الکتریکی تونر را از درام روی کاغذ کپی می کند.

یونیت فیوزینگ:
تونر را به کاغذ متصل می کند ، شامل دو غلتک ، که قسمت بالایی آن گرم می شود تا پلاستیک تونر ذوب شود و با عبور کاغذ از غلتک ، جوهر را روی کاغذ آزاد می کند.

یونیت Adf:
این قطعه وظیفه انتقال کاغذبه زیر اسکنر برای ایجاد تصویر کپی را دارد.

یونیت نظافت(کلینینگ):
یک واحد تمیز کننده شامل یک غلتک مغناطیسی و یک تیغه تمیز کننده ، هر تونر اضافی را از طبل پاک می کند و برای نسخه بعدی آماده میکند.

سینی خروجی کاغذ:
محل خروج کاغذ کپی است ، به کاغذ اجازه می دهد تا به طور مرتب روی هم قرار گیرد و کاغذ پخش نشود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دیدن انواع دستگاه های کپی سیاه و سفید و انواع قطعات و جزئیات فنی هر کدام از آنها به بخش فروشگاه فراز کپی مراجعه کنید.

کاربرد دستگاه کپی سیاه سفید

ادارات و سازمان ها

مغازه ها

کافی نت

مدارس

انتشارات

دفاتر فنی

دانشگاه ها

همانطور که در بالا به آن اشاره شد برای انتخاب بهترین دستگاه کپی سیاه سفید باید به خدمات، قطعات و مواد مصرفی , شرکت های تولید کننده دستگاه کپی توجه کرد.

دستگاه کپی سیاه سفید مناسب دفتر فنی

در حال حاضر دستگاه های سیاه و سفید کونیکا و توشیبا , از نظر کیفیت چاپ و قیمت مناسب هستند و هر دو برند از کیفیت چاپ 600*600 dpi برخوردارند.

از دیگر موارد مهم برای انتخاب دستگاه کپی مناسب دفتر فنی اسکن می باشد. که هر دو دستگاه از اسکن رنگی با کیفیت 600*600 dpi برخوردار هستند.و مهمترین موارد دیگر فضایی که دستگاه اشغال میکند , معمولا در دفاتر فنی با کمبود فضا مواجه هستند که دستگاه کپی سیاه سفید برند توشیبا و کونیکا از لحاظ سایز هستند.

یکی دیگر از موارد مهم برای انتخاب دستگاه کپی سیاه سفید , هزینه مواد مصرفی بخصوص تونر , قطعات مصرفی و خدمات می باشد برند توشیبا و کونیکا از لحاظ تامین مواد مصرفی و قطعات کمبودی ندارند و از لحاظ خدمات هم بستگی به موقعیت مکانی شما دارد.

مورد بعدی تعداد پرینت روزانه است که هر دو دستگاه توشیبا و کونیکا به صورت میانگین بین 7 تا 8 هزار برگ قابلیت چاپ دارند. 

برای دفتر فنی با میزان چاپ بالا پیشنهاد ما دستگاه افشیو می باشد این دستگاه از قیمت مناسب و کارایی بالا و همچنین قطعات ارزان برخورداراست و مدل های mp7000 یا mp 7500 و یا mp 8001  و 7502 MP برای شما مناسب است.

برای دستگاه کپی رنگی خوب پیشنهاد ما کونیکا مینولتا c452 و c552 و c652 می باشد این دستگاه ها کیفیت عالی با قطعات فراوان دارند.

بهترین دستگاه کپی برای انتشارات

 برای انتشارات علاوه بر کیفیت, هزینه هم, مهم هست.دستگاه های کانن و ریکو و زیراکس و کونیکا دستگاهای کپی سیاه سفید موجود در بازار هستند.که با توجه به میزان تعداد چاپ برگ روزانه از بهترین دستگاههای کپی سیاه سفید برای انتشارات هستند.

بهترین دستگاه کپی برای مدارس

بدلیل کاربرد زیاد اسکن و چاپ در مدارس معمولا بهترین دستگاه برای مدارس دستگاه کپی سیاه سفید است , که برای انتخاب آن باید به موارد سرعت چاپ , ظرفیت سینی خروجی و سایز کاغذ که معمولا در مدارس برای چاپ سوالات و جزوات از سایز کاغذ A4 و A5 استفاده می کنند توجه نمایید.

گاهی این دستگاه ها را می توان اجاره کرد و با توجه به تغییر نیاز خود ارتقا داد.بعضی دستگاهها توانایی اسکن , فکس و آپشن های اضافه تر مثل فنر زدن , منگنه زدن و پانچ را دارند.

ضمن تشکر از شما بابت مطالعه این مطلب برای خرید دستگاه کپی سیاه سفید , در مدل های مختلف به فروشگاه فراز کپی مراجعه نمایید.